Fizjoterapia i rehabilitacja

Fizjoterapia jest świetnym narzędziem do pracy nad ciałem i wcale nie jest to jedynie terapia lecznicza. Możesz stosować ją zarówno doraźnie (np. aby pozbyć się napięć, które od czasu do czasu objawiają się pewnym dyskomfortem), prewencyjnie (regularne wizyty, dzięki którym zadbasz o utrzymanie zdrowej sylwetki), jak i w celu rehabilitacji (np. po złamaniu nogi, skręceniu kostki czy po dużo poważniejszych urazach, a nawet zabiegach medycznych).

Ponieważ Centrum Kobiet ma wspierać Panie w dbaniu o zdrowy organizm, pamiętaliśmy o fizjoterapii kierowanej na mięśnie dna miednicy. Dzięki pracy nad nimi przygotujesz się do zajścia w ciążę lub zregenerujesz je po porodzie. Co więcej, fizjoterapia stosowana w tym zakresie może pomóc w zmniejszeniu bólów miesiączkowych, bólów pleców w ciąży, a nawet zwalczyć nietrzymanie moczu czy dyskomfort powstały po zabliźnieniu rany z cesarskiego cięcia.

Poznaj fizjoterapeutki pracujące w Centrum Kobiety oraz ich specjalizacje.

Magdalena Łaniewska – Skrzypczak

Mgr fizjoterapii

Rehabilitacja urazowo-sportowa, ortopedyczna, pooperacyjna, fizykoterapia, masaż.

Jestem absolwentką Oddziału Fizjoterapii, Wydziału Wojskowo-Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Od roku 2011 poszerzam swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w kursach m.in. z zakresu terapii manualnej, kinesiotapingu i masażu limfatycznego.

W swojej pracy wykorzystuję elementy terapii manualnej połączonej z treningiem ruchowym. Zwracam uwagę na indywidualne podejście do pacjenta i jego zaangażowanie w powrót do zdrowia. Zajmuję się głównie pacjentami z  problemami narządu ruchu – zarówno przewlekłymi, jak i ostrymi i pooperacyjnymi.

Agnieszka Tkaczyk

Mgr fizjoterapii

Rehabilitacja uroginekologiczna, urazowo-sportowa, fizykoterapia, masaż.

W 2014 roku ukończyłam studia magisterskie na kierunku Fizjoterapia na Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu.
W 2009 roku ukończyłam Medyczne Studium Zawodowe w Zielonej Górze, uzyskując tytuł technika masażysty. Ukończyłam liczne kursy  i szkolenia z zakresu terapii manualnej oraz metod specjalnych w fizjoterapii. Specjalizuję się w tematyce z zakresu uroginekologii.